POMPY MEMBRANOWE AODD

Pompy Higieniczne

farmaceutyczny, spożywczy, kosmetyczny

DELLMECO pneumatyczne pompy membranowe (AODD) są odpowiednie dla szerokiego zakresu zastosowań.

DELLMECO „Seria higieniczna” została zaprojektowana z myślą o spełnieniu wymagań dotyczących żywności i napojów oraz zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Dystrybutor powietrza niewymagający smarowania, bezobsługowy kulowy zawór zwrotny i wzrokowa kontrola części zwilżanych to główne cechy charakterystyczne dla tego typu pomp. Nasza konstrukcja pozwala na całkowitą wzrokową kontrolę części nawilżanych. Brak jest miejsc sprzyjających gromadzeniu się bakterii. Klamry łączące oraz śruby są łatwe w demontażu, co umożliwia całkowite rozłożenie pompy i jej dokładne wyczyszczenie. Dodatkowo konstrukcja pompy umożliwia jej czyszczenie przy użyciu systemów: Cleaning-In-Place („czyszczenie na miejscu”) oraz Sterilization_In-Place („dezynfekcja na miejscu”). Po czyszczeniu pompę można obrócić na stojaku w celu wysuszenia.

Szybki demontaż pompy

Klamry zaciskowe zapewniają błyskawiczny demontaż pompy.

Gładka powierzchnia

Membranę o strukturze warstwowej cechuje zupełnie gładka powierzchnia, co eliminuje problem gromadzenia się bakterii. Membrana w wykonaniu z czystego TFM (PTFE) – do stosowania w przemyśle żywieniowym.

Specjalne wykończenie

Zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną powierzchnię poddano elektropolerowaniu, w celu nadania jej wysokiej gładkości, a tym samym własności higienicznych. Gładkość powierzchni dostosowujemy do potrzeb klienta.

„Czysty” dystrybutor powietrza

System uszczelnień nie wymaga smarowania, co pozwala na utrzymanie czystości produktu i środowiska.

Różnorodność typów połączeń

Pompa jest dostarczana standardowo ze złączami DIN 11851. Jednakże, może być wyposażona w niemal każdy rodzaj połączeń stosowanych w branży higienicznej, takich jak: TriClamp, SMS, RJT, JIS lub ANSI.

Pompa przeznaczona do systemu CIP i SIP

„Czyszczenie na miejscu” (CIP) i „sterylizacja na miejscu” (SIP) są przeznaczone do automatycznego czyszczenia i dezynfekcji bez większego demontażu pompy.

WIDOK 360

JAK INSTALOWAĆ POMPY DELLMECO?

SAMOZASYSANIE

Wysokość ssania może się wahać w zależności od materiałów konstrukcyjnych oraz warunków instalacji. Zakres wynosi od 5 m na sucho, do 9 m w warunkach zassania (warunki obliczone dla pompowania wody o temperaturze 20°C).

PRACA W ZANURZENIU

Nasze pompy mogą pracować przy pełnym zanurzeniu. Konstrukcja materiału powinna być kompatybilna z otaczającym płynem, a wylot powietrza musi być umieszczony ponad poziomem cieczy.

PRACA POD NAPŁYWEM

Powszechna, jako metoda czerpania z dna zbiorników i odstojników. Optymalne ciśnienie na wlocie powinno wynosić 0.2-0.3 bar.

WYTYCZNE DOTYCZĄCE INSTALCACJI

W celu zmniejszenia naprężenia przewodów oraz przyłączy pompy zaleca się stosowanie przewodów giętkich po stronie zasysania i tłoczenia, a także do przyłączy sprężonego powietrza. W celu uzyskania najlepszych rezultatów DELLMECO zaleca zainstalowanie tłumika pulsacji po stronie tłoczenia pompy.

Bez tłumika

Z tłumikiem

1) Podłącz zawór przepływowy i spustowy do króćca tłocznego cieczy pompy.

2) Podłącz zawór konserwacyjny do króćca wlotowego ssania cieczy pompy.

3) Podłącz wąż do zaworu po stronie króćca ssawnego i zaworu po stronie tłocznej pompy.

4) Podłącz wąż po stronie ssawnej i tłocznej do odpowiednich naczyń.

WERSJE SPECJALNE

Wózek do pomp

Płaszcz grzewczy

DANE TECHNICZNE POMP HIGIENICZNYCH

WYMIARY POMP HIGIENICZNYCH

WYDAJNOŚĆ POMP HIGIENICZNYCH

Lepkość cieczy ma wpływ na wydajność pompy.
Wydajność pompy ujęta na charakterystykach pracy odnosi się do wody (1cPs).
Wartość ta musi być odpowiednio przeliczona, gdy tłoczone medium posiada większą lepkość.

Jak dobrać rozmiar pompy?

1. Wprowadź wymaganą wydajność (l/min) oraz ciśnienie podnoszenia ,(przykład: wydajność 50 l/min przy ciśnieniu 4 bar).
2. Określ przybliżone zapotrzebowanie ciśnienia i objętości powietrza ,(przykład: zapotrzebowanie 0,40 Nm3/min przy ciśnieniu 6 bar)

KODYFIKACJA POMPY HIGIENICZNEJ